$(function(){ $(".kariyer_form").on("click",function(){ $(".open_form").click(); }); })

Hamur Otomasyon Sistemi
 
Gofret hamurunun homojen olarak karıştırılması ve tam otomatik olarak bir ya da birden çok gofret pişirme fırınına beslenmesi için gerekli tesistir. Tesiste hamur mikseri, hamur besleme pompası, hamur dinlendirme tankı, hamur besleme pompası ve bağlantı boruları vardır. Gerekli olan hamur içeriği malzemeleri manuel ya da otomatik olarak miksere konur. Ham maddeler daha sonra parça parça özellikle hassas ve verimli proses ile karıştırılır. Sonrasında homojen gofret hamuru dinlendirme tankına pompalanır, buradan da devamlı olarak başka bir pompa yardımı ile otomatik gofret pişirme fırınına beslenirler.
 
 
Modüler Şase Sistemi
 
Gofret pişirme makinası düz ya da şekilli gofretlerin tam otomatik olarak üretilmeleri amacı ile kullanılır. Gofret yaprağının ince ya da orta derinlikteki desenlerinin oluşturulması için, pişirme kalıpları isteğe bağlı olarak dizayn edilebilirler. Pişirme kalıpları doğal gaz ya da LPG ile veya istenirse elektrik ile ısıtılırlar. Pişirme zamanı 2 dk ile 3-5 dk arasında reçeteye ve istenilen gofret yaprağı kalınlığına bağlı olarak ayarlanabilir, ortalama pişirme süresi 2-3 dk’dır. Sistem enerji tasarrufu sağlayan brülörlerle donatılmıştır. Her brülör kendi ekseni etrafında hareket ettirilerek tüm pişirme yüzeyine eşit ısı dağılımı sağlanır. Isıtma sisteminin tamamı otomatik olarak ateşlenir ve monitörden takip edilir. Fırın; frekans kontrollü ana motor, hamur akıtma için kullanılan frekans kontrollü ımpeller pompa, otomatik yaprak alma sistemi, otomatik ısı kontrol cihazı, paslanmaz çelik kaplama, hamur akıtma istasyonu üzerinde kapalı eksoz davlumbazı, pnömatik kontrollü otomatik maşa gergi sistemi, alt boncuk temizleme sistemi, kontrol paneli ve kontrol kabini ile donatılmıştır.
 
 
Yaprak Soğutma Makinası
 
Fırından çıkan pişmiş gofret yapraklarının ortam sıcaklığı içinde doğal yollarla soğutulması, uygun olmayan plakaların ayıklanması ve plakaların istiflenmesi amacıyla kullanılan ünitedir.
Paslanmaz şase üzerine imal edilen makinedeki taşıyıcı çubuklar, kılavuzlar, yolluklar ve ürünle temas eden bütün parçalar
304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Fırından pişmiş formda çıkan gofret yaprakları bu üniteye otomatik olarak alınır ve burada hava ile temas ederek gerekli sürede soğuduktan sonra Krema sürme makinasına otomatik olarak el değmeden aktarılır.
 
 
Krema Sürme Makinası
 
Krema sürme makinası yaprak soğutmadan gelen gofret yaprakları üzerine istenilen kalınlıktaki likit ve havalı kremayı sürerek ve onları üst üste isti- fleyerek gofreti blok haline getirir. Krema sürme makinası ana şase , giriş grubu, besleme grubu, sürme grubu, kat grubu, birleştirme grubu, baskı grubu ve üst grubundan oluşmaktadır.Bu makine sayesinde gofret yaprağına ve kre- maya el değmeden krema sürme ve blok haline getirme işlemi seri ve hijyenik olarak gerçekleşir. Bu sisteme isteğe bağlı olarak ağırlık ölçme ünitesi, fındık dökme ünitesi, ikinci tip krema dolgusu için ikinci bir krema sürme kafası ilave edilebilir. Sürülen krema isteğe bağlı olarak tek
renk veya çift renk olabilir. Krema sürül- mesi opsiyonel olarak ya film sistemi olarak adlandırılan kremanın plaka üzerine akıtılması ile ya da kontak sistem olarak adlandırılan kremanın gofret yaprağı üstüne sıvanması ile sağlanır. Minimum olarak 2 kat gofret yaprağı arasına 1 kat krema sürülerek 3 katlı blok oluşturulabilir. Maksimum olarak ise 6 kat gofret yaprağı arasına 5 kat krema sürülerek 11 katlı blok oluşturulabilir.
 
GOFRET KESME MAKİNASI
 
Blok soğutma makinasından gelen gofret bloklarının el değmeden kesme makinasına aktarılarak gofretlerin istenilen ölçülerde kesilmesini sağlayan makinadır.Krema sürülmüş gofret bloklarının paslanmaz çelik bıçaklarla veya kesme telleri ile kesilmesini sağlayan bir sistemdir.Emniyeti sağlamak amacıyla kapaklar üzerinde şe af mika vardır.Gofret blokları ilk önce birinci kesim kafesinin içinden geçer daha sonra ikinci kesim kafesine doğru itilirler. Kolay kesme kalıbı değişimi.